Hosszú idő után győzött újra a Kazincbarcika

F. E.F. E.
Vágólapra másolva!
2020.12.13. 16:50
null
Horváth László ezúttal is magabiztosan védett a hazaiak kapujában (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a játéknap előtt 18. Kazincbarcika a 12. Ajkát fogadta. A borsodiak célja mindenképpen a győzelem megszerzése volt, amelyet Kelemen Marko 59. percben elért góljának köszönhetően még úgy is sikerült begyűjteniük, hogy közben egy tizenegyest is elhibáztak.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

KAZINCBARCIKA SC–FC AJKA 1–0 (0
–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács János (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Majzik, Dávid Z., Oltean, Farkas A. – Oldal, Borbély B., Németh T., Toma – Kelemen M. (Tóth L., 69.), A. Kovác. Megbízott vezetőedző: Kriston István
FC AJKA:
Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Tóth G., – Kenderes (Nagy I. 81.), Szekér (Szűcs K., 70.), Soltész (Irimiás, 65.), Présinger (Rétyi, 65.), Csizmadia Z. (Zamostny, 70.) – Nagy Mihály K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Kelemen M. (59.)
MESTERMÉRLEG
Kriston István:
– Mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk, megvolt a szükséges agresszivitás, és a játékunk sem nézett ki rosszul. Elégedett vagyok a játékosok teljesítményével, a csapat produkciójával.
Kis Károly: – Szerettük volna szépen befejezni a szezont, sajnálom, hogy nem sikerült. Rengeteg lehetőséget szalasztottunk el, és ezért nagy árat fizettünk. Ugyanakkor tanultam egy új szabályt, mert úgy is ki lehet kapni, ha a labda nem halad át a gólvonalon.

ÖSSZEFOGLALÓ:

A 2020-as év utolsó bajnoki mérkőzésére került sor Kazincbarcikán, amelyen a hazai csapat célja nem is lehetett más, mint győzelemmel búcsúzni és esetlegesen elmozdulni a kieső helyről. Kis Károly együttese Nagy Mihály Krisztián révén többször is veszélyeztette Horváth László kapuját, aki ezúttal is magabiztosan irányította hátulról a sárga-kékeket.

Az első játékrészben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a két kapus azonban jól végezte a dolgát. Több szép akciót is vezettek az együttesek, de a szünetig maradt a gól nélküli állás.

Az elmúlt héthez hasonlóan a második félidő közepén a Kazincbarcika megszerezte a vezetést: egy szögletet követően Kelemen Marko elé került a labda, aki közelről bejuttatta Horváth Dániel kapujába. 1–0

A kapott gólt követően Kis Károly cserékkel próbált frissíteni csapatán, azonban ez sem volt elég az egyenlítéshez.

Sőt, a borsodiak a 86. percben büntetőhöz jutottak, miután Nagy István szabálytalanul állította meg Tomát, de a megítélt tizenegyest Alan Kovác elhibázta.

A hátralévő percekben újabb gól már nem esett a találkozón, így a Kazincbarcika több mint két hónapos szünet után tudott ismét győzni a bajnokságban.

Hétfő, 20.00: :
PMFC–Nyíregyháza Spartacus (Tv: M4 Sport)

PERCRŐL PERCRE

90+3. perc:Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Hetedik szögletét végezte el az Ajka csapata: Nagy István adta be a sarokból, Horváth László kiöklözte a labdát.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc: A barcikai Dávid Zoltán szabálytalankodot, ezért ő is feliratokozott a sárga laposok közé.

88. perc: Borbély Bálint is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

86. perc: A megítélt büntetőt Kovác végezte el, azonban Horváth Dániel hárított.

86. perc: Toma ellen követett el szabálytalanságot Nagy István, amiért sárga lapos figyelmeztetést kapott és tizenegyeshez jutott a hazai együttes.

81. perc: Újra cserélt az ajkai együttes: Kenderest Nagy István váltotta.

80. perc:Nagy Mihály Krisztián ismét veszélyes helyzetet teremtett a barcikai kapu előtt, azonban a lövését Farkas András blokkolta.

79. perc: Toma György kapott sárga lapos figyelmeztetést műesésért.

70. perc: Csizmadia és Szekér helyett Zamostny és Szűcs Kristóf a folytatásban a vendégeknél.

69. perc: A gólszerző Kelemen helyett Tóth László a folytatásban.

67. perc: Farkas Andrással szemben szabálytalankodott a frissen beállt Irimiás, amiért Takács játékvezető felmutatta neki a sárga lapot.

65. perc: Kettőt változtatott Kis Károly: Présinger és Soltész hagyták el a pályát, a helyükre Irimiás és Rétyi érkeztek.

63. perc: Oltean kapott sárga lapos figyelmeztetést. A megítélt szabadrúgást Soltész végezte el, a lövés elakadt a barcikai sorfalban.

59. perc: GÓÓÓL!!! Németh Tamás szögletét követően a labda Kelemen elé keveredett, aki a kapu előtti kavarodásban a kapuba juttatta azt. KAZINCBARCIKA – FC AJKA 1–0

57. perc: Farkas A. passzolt Kováchoz, akinek lövése ezúttal erőtlen volt, Horváth Dániel könnyedén fogta.

53. perc:Majzik szerzett labdát és ezúttal nem passzolt be a szélről, hanem ő maga vállalkozott lövésre, Horváth Dániel ezúttal is hárítani tudott.

48. perc:Présinger lőtt veszélyesen, de Horváth László még bele tudott érni és szögletre tolni a labdát.

46. perc:Elkezdődött a második félidő, csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

45. perc:Az első félidő végén nem hosszabbít Takács játékvezető.

42. perc: Borbély passzolt Majzikhoz, aki beadta középre, a bal szélen érkező Farkas András lövését védte a vendégek kapusa.

39. perc: Vendégkezezést követően Németh Tamás végezte el a Kazincbarcika szabadrúgását. Ezúttal kapura lőtt, Horváth Dániel másodjára tudta megfogni a labdát.

38. perc: Ajkai sarokrúgást követően Kelemen tisztázott.

31. perc: Toma végezte el a hazaiak szabadrúgását. A beadásra Kovác érkezett, fejese elment a kapu mellett.

29. perc: Csizmadia Zoltán rázta le magáról Majzikot és egy egyéni akció végén kb 16 méterről lőtt, de a hazaiak kapusa vetődve hárított.

Csizmadiának nincs könnyű dolga a Kazincbarcika védőivel szemben (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

26. perc:
Nagy Mihály K. passzolt Görgényihez, aki visszapasszolt a középen érkező Nagy Mihály Krisztiánhoz. Az ajkaiak csatára kapura lőtt, de Horváth László bravúrral védett. Az ismétlést újra Nagy Mihály K. lőtte kapura, de Oltean vetődött bele a lövésbe. A harmadik próbálkozásnál Majzik blokkolt.

22. perc: Nagy Mihály K. ment el Dávid Zoltán mellett, azonban Oltean önfeláldozóan mentett.

19. perc:Majzik kapott labdát Borbélytól, amivel középen Kovácot kereste, de a vendég védők tisztáztak.

Majzik (sárgában) szélen vezetett megindulásai rendre  veszélyt hordoznak magukban (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
Majzik (sárgában) szélen vezetett megindulásai rendre veszélyt hordoznak magukban (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

17. perc:
Az elmúlt percek eseménytelenül teltek, mezőnyben folyik a játék. A labda hol a vendégeknél, hol a hazaiaknál van, de a kapukig nem sikerült eljutni egyik csapatnak sem.

9. perc: Németh T. végzett el szabadrúgást, Oldal fejelt, de az Ajka kapusa megfogta a labdát.

8. perc: Oltean indította Kovácot, aki kapura lőtt, de Horváth Dániel hárított.

3. perc:Nagy Mihály Krisztián próbálkozott szélről kapura lövéssel, Horváth László könnyedén fogta.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta sárgában, a vendégek fehér szerelésben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az elmúlt három bajnokiját elbukó és a kiesést jelentő 18. helyen álló Kazincbarcika SC a legutóbbi idegenbeli fellépélén, Nyíregyházán meglepetésgyőzelmet elérő Ajka ellen.