Hegedűs és Geiger duplája szállította a Pécs újabb győzelmét

Patai GergelyPatai Gergely
Vágólapra másolva!
2020.12.06. 12:50
Immár tíz mérkőzés óta tart a baranyaiak veretlenségi sorozata, Vas László együttese ezúttal a bennmaradásért harcoló Dorog otthonában aratott négygólos győzelmet. A hatvanöt percen keresztül emberhátrányban futballozó hazaiak a hajrában büntetőt rontottak.
Meggyőző teljesítmény, négy gól a pécsiektől (Fotó: Árvai Károly) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

DOROGI FC–PÉCSI MFC 0–4 (03)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton (Horváth Zoltán, Berényi Ákos)
DOROG: Mursits – Beke (Nagyházi, 22.), Dlusztus, Rjasko, Papp M. – Girsik (Zuigeber, 80.), Tóth B., Lénárth, Csillag (Szerencsi, 69.) Beliczky (Zabari, 80.), Mészáros Á. (Berkó, 80.). Vezetőedző: Fenyvesi László
PÉCS: Helesfay – Sági (Németh Márk, 62.), Preklet, Króner, Katona – Grabant (Óvári, 62.), Futó, Bartha L., Hegedűs M. (Bischoff, 78.) – Kónya D. (Bajner, 70.), Geiger (Bohata, 70.). Megbízott edző: Szabados József
Gólszerző: Hegedűs M. (26., 35.), Geiger (45., 63.)
Kiállítva: Rjasko (25.)
MESTERMÉRLEG
Fenyvesi László: – A kiállításnál megítélt szabadrúgást értékesítette a vendégcsapat, és ezzel el is döntötte a mérkőzést. Később is több egyéni hibát követtünk el, nem tudtunk ellenállni a pécsi együttesnek. A látottak alapján a vendégek ekkora különbséggel is megérdemelten nyertek.
Vas László: – Mindenképpen győzni szerettünk volna Dorogon, s ennek megfelelően kezdtünk, játékosaim folyamatosan nyomás alatt tartották a dorogi együttest. Jól játszottunk, s remélem, a győzelem fényében újult erővel készülünk a tavaszi folytatásra.

ÖSSZEFOGLALÓ

Tizenkilenc év elteltével találkozott ismét a Dorog és a Pécs labdarúgócsapata az előbbi pályaválasztása mellett, fordított felállásban azonban élénk emlékeket őrizhetnek egymásról a felek: az augusztusi szezonnyitón az újonc pécsiek négyet gurítottak riválisuknak. Ezúttal is a baranyai alakulat tűnt esélyesebbnek, amely a tabella harmadik helyéről várhatta a dorogi összecsapást, míg a mostani szezonban harmatosan muzsikáló házigazdának a megtizedelt Kaposvár elleni győzelem adhatott némi löketet.

Nagy helyzetek nélkül, de jó iramban kezdődött a meccs, a pécsiek járatták többet a labdát, míg a Dorog elsősorban a gyors ellentámadásokra épített. A lendületesen futballozó baranyai csapat huszonöt perc elteltével emberelőnybe került, mertRjasko lerántotta a gólhelyzetben kilépő Kónya Dávidot és ezért piros lapot kapott. A megítélt szabadrúgást ráadásul Hegedűs Márk a jobb felső sarokba tekerte, így a vezetést is megszerezte a Pécs (0–1). A folytatásban fokozták a nyomást a vendégek, sHegedűsújabb gólt szerzett, a középpályás ezúttal a kapufáról kipattanó labdát lőtte kíméletlenül a léc alá (0–2). A dorogiak becsülettel küzdöttek, ám az első félidő utolsó percében Grabant Bence okos passzából Geiger Norbert is betalált, eldöntve ezzel a lényegi kérdéseket (0–3).

A térfélcserét követően is a pécsiek elképzelései szerint zajlottak az események, Vas László tanítványai ekkor már nem erőltették a támadásokat, ám a dorogiak nem tudták átvenni az irányítást, így helyzetek nélkül csordogált a mérkőzés. A 62. percben aztán szinte a semmiből újabb gólt szerzett a Pécs, ezúttal Hegedűs szögletére érkezett remek ütemben a hosszú oldalon Geiger,s az életerős fejes után Mursits a saját kapujába ütötte a labdát (0–4). A hajrában még tizenegyeshez jutott a Dorog, ám Helesfay Donát kitornázta a jobb alsó sarok elől Zuigeber Ákos lövését, így augusztushoz hasonlóan ezúttal is négygólos győzelmet arattak a baranyaiak, akik sorozatban a tizedik találkozójukon nem találtak legyőzőre.

PERCRŐL PERCRE

92. perc: Véget ért a mérkőzés, a Pécs magabiztosan, négy gólt szerezve győzte le a hatvanöt percen át emberhátrányban futballozó Dorogot. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Kettő percet hosszabbít a játékvezető.

85. perc: KIMARAD! Zuigeber tizenegyesét Helesfay kitornázta a jobb alsó elől!

84. perc: Króner sárga lapot kapott szabálytalanságáért.

83. perc: BÜNTETŐHÖZ JUTOTT A DOROG! Króner rántotta le a tizenhatoson belül Zabarit, a játékvezető habozás nélkül a tizenegyespontra mutatott.

80. perc: Hármas csere dorogi oldalon: Mészáros, Girsik és Beliczky hagyta el a pályát, helyettük Berkó, Zuigeber, valamint Zabari érkezett.

78. perc: A másik gólszerzőjét is lehozta Szabados József, Hegedűs Márkot Bischoff váltotta.

74. perc: Tóth Barnabás is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

72. perc: Hegedűs Márk beadására Bajner érkezett remek ütemben, fejesét Mursits bravúrral hárította.

70. perc: Ismét cseréltek a vendégek, a duplázó Geigert Bohata, míg Kónyát Bajner váltotta.

69. perc: Kihasználta második cserelehetőségét is Fenyvesi László, Csillag helyére Szerencsi érkezett.

66. perc: Geiger vállalkozott lövésre tizennyolc méterről, a próbálkozás nem sokkal suhant el keresztléc felett.

64. perc: Prekletet figyelmeztette sárga lappal a játékvezető.

63. perc: GÓL, EZ MÁR A NEGYEDIK! Hegedűs Márk jobboldali szögletét követően a hosszún érkező Geiger védőjét túlugorva a kapu jobb oldalába fejelt, Mursits csak beleérni tudott. 0–4!

62. perc: Először cserélt a Pécs, Sági helyén Németh Márk folytatja, míg Grabantot Óvári váltotta.

Az eltiltását töltő pécsi vezetőedző, Vas László a lelátóról szemléli az eseményeket, a kispadról ezúttal segítője, Szabados József irányít.

49. perc: Geiger próbálkozott húsz méterről, lapos lövése azonban elkerülte a jobb alsó sarkot.

46. perc: Folytatódik az összecsapás, egyik szakvezető sem változtatott a szünetben.

Már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa (Fotó: Árvai Károly)

45. perc: Véget ért az első játékrész, az emberelőnyben futballozó Pécs háromgólos előnyben vonulhat a dorogi öltözőbe.

45. perc: GÓL, HÁROMMAL VEZET A PÉCS! Kónya tálalt a jobb oldalon felfutó Grabant elé, aki laposan középre passzolt, az érkező Geiger pedig három méterről a bal alsó sarokba gurított. 0–3!

Mennek előre becsülettel a dorogiak, de nincsen könnyű dolguk, az emberelőnyben futballozó Pécs biztos vezetése birtokában jól lezárja a területeket.

41. perc: Csillag galoppozott végig a bal szélen, a beadása azonban Futóról szögletre pattant.

35. perc: GÓL, OTT A MÁSODIK! A leshatárról kilépő Geiger lövése még a jobb kapufán csattant, a kipattanót azonban az érkező Hegedűs Márk az ötös bal sarkáról a léc alá bombázta. 0–2!

26. perc: GÓL, VEZET A PÉCS! A megítélt szabadrúgást Hegedűs Márk gyönyörűen a jobb felső sarokba csavarta. 0–1!

25. perc: MEGFOGYATKOZIK A DOROG! Geiger csúsztatott a gólhelyzetben kilépő Kónya elé, akit a visszafutó Rjasko a tizenhatos vonalánál lerántott, ezért a játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot.

22. perc: Sérülés miatt változtatott a Dorog, Beke helyére Nagyházi érkezett.

18. perc: Sági vállalkozott lövésre harminc méterről, Mursits könnyedén fogta a próbálkozást.

15. perc: Girsik jobboldali beadásáról ketten is lemaradtak, majd a második hullámban érkező Papp Máté feladta a labdát Helesfaynak.

Nagy helyzetek nélkül, de jó iramban kezdődött a találkozó, a pécsiek járatják többet a labdát, míg a házigazda a kontrákra épít.

6. perc: Egy gyors pécsi ellentámadás végén Geiger fejelte le a labdát Grabant elé, aki nagy helyzetben a kapu fölé emelt.

A piros-feketék összecsapásán a hazaiak szerelése tükrözi a klubszíneket, a baranyaiak fekete mezben és fehér nadrágban futballoznak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés a Buzánszky Jenő Stadionban.

Nehéz helyzetből várhatta a mérkőzést a házigazda (Fotó: Dömötör Csaba)

Tizenkilenc év elteltével csapnak össze ismét a felek a dorogiak pályaválasztása mellett, legutóbb a pécsiek ünnepelhettek kétgólos győzelmet. A két csapat összesen tizenegy bajnoki alkalmával csapott össze egymással, az összesített mérleg hat pécsi győzelem mellett két döntetlen és három dorogi siker, míg a gólkülönbség 16-10 a baranyaiak javára.

A bajnokság egyik üde színfoltja a Pécsi MFC, amely újonc létére harminchat szerzett ponttal a harmadik helyen áll féltávnál. A baranyaiak elsősorban stabil védekezésnek köszönhetik előkelő pozíciójukat, a mezőnyben ugyanis ők kapták a legkevesebb gólt, az ellenfelek mindössze tizenegyszer tudtak túljárni Helesfay Donát eszén. A piros-feketék kilenc mérkőzés óta nem találnak legyőzőre, az egész szezont figyelembe véve pedig mindössze a DVSC, a Nyíregyháza, valamint a Budaörs csente el mindhárom pontot Vas László együttesétől. A vezetőedző ezúttal a fegyelmi bizottság határozata alapján nem ülhet le a kispadra, hozzá hasonlóan Rácz László is eltiltását tölti, mígGajág Gergő, Keresztes Barna, Tihanyi Olivér és Adamcsek Máté koronavírusos megbetegedés miatt nem bevethető.

Két hónapon át tartó nyeretlenségi sorozatot zárt le múlt vasárnap a Dorog együttese, amely hazai pályán hármat rúgott a koronavírus-járvány sújtotta Kaposvárnak. Fenyvesi László első győzelmét ünnepelhette a bányászvárosiak kispadján, a gárda pedig sikerével elmozdult a kieső zónából. A dorogiak helyzete azonban korántsem nevezhető ideálisnak, a csapat a bajnokság első felében messze elmaradt a várakozásoktól, tizenkilenc forduló alatt mindössze húsz pontot szerzett, s közvetlen riválisai közül az újonc Szentlőrinccel, valamint a Csákvárral és a Kazincbarcikával sem bírt. A Pécs ellen sem esélyesként lép pályára a sérülés miatt Barna Gergőt és Délczeg Gergelyt is nélkülözni kényszerülő házigazda, a két csapat augusztusi mérkőzésén a baranyaiak négygólos győzelmet arattak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az előző héten a Kaposvár ellen aratott győzelmével a kieső zónából elkerült Dorogi FC a feljutásért is harcban álló, kilenc forduló óta veretlen, a tabellán harmadik Pécsi MFC-vel szemben.