Elázott a gólesőben a Kiel, pazar Veszprém-siker a BL-ben

H. D.H. D.
Vágólapra másolva!
2020.12.02. 18:35
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 9. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 41–33-ra legyőzte a német THW Kielt.
Nenadiccsal nem bírtak a vendégek, nyolc góllal nyert a Veszprém (Fotó: Árvai Károly)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Nenadiccsal nem bírtak a vendégek, nyolc góllal nyert a Veszprém (Fotó: Árvai Károly) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–THW KIEL (német) 41–33 (19–19)
Veszprém Aréna, zárt kapus mérkőzés. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
VESZPRÉM: Cupara – Gasper Marguc 4, Jahija 6 (2), NENADICS 10, NILSSON 7, BOROZAN 7, Mahé 5. Csere: CORRALES (kapus), BLAGOTINSEK, Lauge 1, LIGETVÁRI, Strlek 1, Moraes. Edző: David Davis
KIEL: Quenstedt – EKBERG 7 (2), Reinkind 3, Pekeler 2, Horák 1, DUVNJAK 6, Dahmke 1. Csere: Sagosen 4, Wiencek 2, Zarabec 1, WEINHOLD 5, Ehrig, M. Landin 1. Edző: Filip Jícha
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–3. 13. p.: 9–7. 14. p.: 9–9. 18. p.: 11–12. 21. p.: 15–13. 25. p.: 15–15. 26. p.: 17–15. 32. p.: 19–21. 38. p.: 25–25. 45. p.: 30–27. 52. p.: 35–29. 57. p.: 39–32
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
David Davis:
– A Kiel mindig nehéz rivális. Próbáltunk a lehető legjobban felkészülni, Nenadics személyében remek vezérünk akadt. A második félidőt nagyon komolyan vettük és szerencsére Rodrigo Corrales visszatérése is jól sikerült. Rasmus Lauge sérüléséről nem tudok részletekkel szolgálni, bizakodunk, hogy nem súlyos, az orvosi vizsgálatok után már okosabbak leszünk.
Filip Jícha: – Nehéz elviselni ezt a nyolcgólos vereséget. Úgy vélem, negyvenöt percig jól játszottunk, de aztán érezhetően elfogyott az erőnk. Hat nap alatt ez volt a harmadik találkozónk és a harmadik nehéz ellenfelünk. Támadásban mindkét csapat ragyogóan teljesített, viszont a kapusunk és a védelmünk miatt van némi hiányérzetem. Ahogy mondtam, nehéz elfogadni ezt az eredményt, ám nyugodtnak kell maradni. Biztos vagyok benne, hogy Kölnben egészen más meccset fogunk játszani.

ÖSSZEFOGLALÓ

A dán Aalborg elleni 32–30-as hazai vereség után volt javítanivalója a Veszprémnek, ez azonban nem ígérkezett könnyűnek, hiszen szerdán a sztárok sokaságát a soraiban tudó THW Kiel érkezett a Veszprém Arénába – ráadásul külön pikantériát adott a két gárda összecsapásának, hogy december 28-án, a kölni BL final four elődöntőjében újra találkoznak majd a felek.

Rangadóhoz méltóan – a 31–31-es döntetlennel záruló kieli mérkőzéshez hasonlóan – óriási iramban kezdődött a találkozó, a csapatok fej fej mellett haladtak, az első félidőben kétgólosnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki. A Veszprém változatosan, remek figurákat bemutatva támadott, míg a Kiel egymás után szerezte az átlövésgólokat a rendezetlen hazai védelemmel szemben.

A bakonyiaknál Petar Nenadics öt lövéséből öt gólt szerzett – akárcsak a másik oldalon Niclas Ekberg –, emellett számos, közte néhány szemet gyönyörködtető gólpasszt is kiosztott. Az óriási rohanás és a góleső végén 19–19-es döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A második félidőt jobban kezdte a Kiel, Harald Reinkind és Domagoj Duvnjak lövései közül is több utat talált a szünetben Vladimir Cuparát váltó Rodrigo Corrales kapujába. Ez azonban nem szegte kedvét a házigazdának, a szenzációsan játszó, végül 10 góllal és rengeteg assziszttal záró Nenadics vezetésével a 38. percben összejött az egyenlítés, majd a Veszprém a vezetést is azonnal átvette, innentől kezdve pedig nem volt megállás, beindult a bakonyi henger.

A németek próbálták tartani a lépést, de a veszprémi kapuban Corrales feljavult, amiből így többször is gyorsan tudott indulni a bakonyi együttes. Ráadásul Vuko Borozan és Andreas Nilsson is remek napot fogott ki, ezért a hajrában már semmi sem veszélyeztette a hazai diadalt.

David Davisnak egyedül Rasmus Lauge Schmidt hajrábeli sérülése adhat némi okot a bosszankodásra, az eredmény azonban semmiképp sem: a Veszprém az utolsó percekben kilenccel is vezetett, végül 40 szerzett gól fölé jutva 41–33-ra nyert, így szinte biztosan nem végez majd a másodiknál rosszabb helyen a csoportjában – és ne felejtsük el, ez a siker lélektanilag sem volt rossz a kevesebb mint négy hét múlva esedékes BL-elődöntő előtt.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Szerda

Aalborg (dán)–Barca (spanyol) 32–35 (15–19)
Csütörtök
18.45: Motor Zaporizzsja (ukrán)–RK Celje (szlovén)
A PPD Zagreb (horvát)–HBC Nantes (francia) mérkőzést elhalasztották.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Megvan a 40. gól! Nenadics passza után Mahé lő gólt egy befutás után (40–33). Ligetvári kap bele egy passzba, rohan a Veszprém, Marguc pedig átejti a kapust. Ez a vége, a Veszprém szenzációs játékkal 41–33-ra legyőzte a Kielt.

59. perc: Nenadics lövését védi a kapus. Weinhold lövése beakad. 39–33

58. perc: Wiencek ejti el a labdát ziccerben. Elszórja a labdát a Veszprém, majd Ekberg hibázik ziccerben.

57. perc: Magnus Landin szerez gólt üres kapura egy szép támadás végén (39–31). Jahja ezúttal nem találja el a kaput. Ekberg is szerez gyorsan egy gólt. 39–32

56. perc: Borozan nem kegyelmez, pokolian nagy gólt lő (38–30). Ligetvári szabálytalansága után jön egy kétperces kiállítás. Marguc szerez labdát, végigfut a pályán, majd a bal felső sarokba lövi a labdát. 39–30

55. perc: Nilsson lő egy újabb gólt (37–29), majd Wiencek is betalál. 37–30

54. perc: Ez is bent van, Borozan lövi ki a jobb alsót (36–29). Szabálytalan zárás Pekelernél, majd Borozan eladja a labdát. Újabb rossz Sagosen-lövés.

53. perc: Nenadics megtalálja Mahét, a lövését azonban védi a kapus. Időt kérnek a németek. Sagosen lövése után Corrales újabb védést mutat be, Jahjáé a kipattanó.

52. perc: Nilsson megint lerázza magáról a védőjét, megint befordul, és megint gólt lő (35–29). Ráadásul Wienceket két percre ki is állítják. Weinhold lövése után Corrales véd, kezd eldőlni a meccs.

51. perc: Nilsson befordul, és belövi a labdát a kapuba (34–29). Megint rohannak a németek, de Sunnefeldt lövését védi Corrales.

50. perc: Weinhold ezúttal gólt lő (33–29). Lauge marad a földön, a térdét fájlalja. Lauge nem tud ráállni, le kell segíteni a pályáról.

49. perc: Weinhold ellépi, akár öttel is elléphet a Veszprém. Lejut a szélre a labda, Marguc pedig gólt lő. 33–28

48. perc: Corrales védi Sagosen lövését, majd Jahja összeszedi a kipattanót. Nenadics hihetetlen, ezúttal talpról lövi ki a jobb alsót (32–28). Időt kérnek a vendégek.

47. perc: Nagyon hosszan támad a Veszprém, már passzív, de Jahja visszahúzza a bal alsó sarokba a labdát. 31–28

46. perc: Ekberg visszatért, beugrik jobbról, és kilövi a jobb felső sarkot (30–28). A Veszprém vezet két góllal, Davis időt kér.

45. perc: Kiegészül a Veszprém, ennek örömére Nilsson lő is egy gólt (29–27). Mahé kicsit túlpörgött, két percre kiállítják. Nenadics labdát szerez, végigfut a pályán, megveri egy az egyben Sagosent, majd kilövi a jobb alsót. 30–27

44. perc: Jahja bejátszását Horák elpöcköli Nilsson elől, de rálép a vonalra. Visszakapja a Veszprém, Nenadics pedig szerez egy újabb gólt (28–26). Sagosen lövése után is belekap a labdába Corrales, de ez most bemegy. 28–27

43. perc: Corrales emberhátrányban is bemutat egy védést, Duvnjak lövése után elakad a lábában a labda.

42. perc: Nenadics lövése után Duvnjak blokkol. Duvnjak nem találja el a kaput, de Blagotinseket két percre kiállítják, emberelőnyben támadhat tovább a Kiel.

41. perc: Corrales elkapta a fonalat, Ehrig ziccerét védi ezúttal.

40. perc: Reinkind lövését védi Corrales, Nilsson jó bejátszást kap, és értékesíti is a ziccert (27–26). Ráadásul Sagosent másodszor is kiállítják két percre.

39. perc: Passzívnál Duvnjak lő egy újabb bombagólt (25–26). Mahé lövését védi a kapus, de a kipattanó is a franciáé, másodszorra pedig már nem hibázik. 26–26

38. perc: Nenadics egyelőre nem tud hibázni, ezúttal a kapu bal oldalát lövi ki. 25–25

37. perc: Borozan marad a földön, de kiállítás nincs, csak szabaddobás. Nenadics passza után Jahja betör, és gólt lő (24–25). Rohannak a németek, és bele is hibáznak, támadhat a Veszprém.

36. perc: Reinkind ezúttal közel kerül a falhoz, és a kapuba bombázza a labdát. 23–25

35. perc: Duvnjak is jól kezdi a második félidőt, gólt szerez (22–24). Mahé befut, Nenadics megtalálja, majd francia értékesíti a ziccert (23–24). Reinkindet sikerül blokkolnia Blagotinseknek.

34. perc: Nenadicsot rángatják, de az átlövése után így is a kapuban köt ki a labda (21–22). Sagosen is gólt szerez (21–23), majd pár másodperccel később már Borozan gólját ünneplik a veszprémiek. 22–23

33. perc: Ez valahogy becsorgott, Jahja bejátszása után Nilsson lő, a labda pedig a kapuba pattan (20–22). Pekeler marad üresen, megtalálják, ki is használja a ziccert. 20–22

32. perc:Quenstedt védi Marguc lövését, majd Sagosen talál be a veszprémi kapuba. 19–21

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a Kiel támad. Corrales a veszprémi kapuban, azonnal védi Reinkind lövését. A veszprémi támadás sem jó, a másik oldalon Reinkind viszont jobban céloz. 19–20

Egyenlő elosztásban 38 gól született az első félidőben (Fotó: Árvai Károly)

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Kereken egy perc van még a szünetig, Davis időt kér.Quenstedt védi Jahja ziccerét is, az első félidő végére nagyon összekapta magát a német kapus. Dahmke jelentkezik egy remek cunderrel, ez az első félidő vége, a szünetben 19–19 az állás.

29. perc:Quenstedt védi Strlek ziccerét, majd a másik oldalon Ehrig nem találja el a kaput.

28. perc: Borozan átlövése után megint utat talál a kapuba a labda (19–17), megint pillanatok alatt felér a Kiel, Duvnjak pedig újabb gólt szerez. 19–18

27. perc: Borozan bejátszása után Nilsson harcol ki hetest. Jahja ebből is gólt szerez (18–16). Duvnjak egy újabb pokolian nagy gólt ragaszt a jobb felső sarokba. 18–17

26. perc: Ligetvári remek labdaszerzése után indul a Veszprém, Strlek pedig góllal fejezi be a ziccert (17–15). Azonnal jön a válasz, Weinhold lövi ki a jobb alsót. 17–16

25. perc: Ekberg értékesíti a büntetőt (15–15). A keresztmozgások után Borozan lövi ki a jobb alsót. 16–15

24. perc: Duvnjakot blokkolja Ligetvári, de a németeké a lepattanó. Weinholdot Borozan sáncolja. Hetest kap a Kiel Zarabec pazar bejátszása után.

23. perc: Nilsson ziccerét védiQuenstedt, de oldalt megy ki a labda, tovább támadhat a Veszprém.Quenstedt védi Strlek lövését is, majd időt kér a Kiel.

22. perc: Weinhold egy gyors góllal bünteti a kimaradt ziccert (15–14).Quenstedt védi Lauge lövését, majd Cupara is bemutat egy bravúrt, Weinholdon fogott ki a szerb kapus.

21. perc: Micsoda gól! Nenadics adja fel a labdát, Lauge megfogja, majd a levegőben úszva a kapuba dobja (15–13). Sikerül Blagotinsek veszprémi blokkja, Marguc rohan, de a kapus védi a ziccerét.

20. perc: Ekberg érkezik, és magabiztosan értékesíti a hetest (14–13). Lauge passza pontatlan, de a németek is elszórják a labdát.

19. perc: Jó a veszprémi sánc, Nenadics pedig megszerzi az ötödik gólját (13–12). Újabb labdaszerzés, Jahja rohan, és gólt lő (14–12). Hetest kap a Kiel.

18. perc: Nenadics remekel, egy betörés után pattintja a kapuba a labdát (12–12). Lauge kap sárga lapot.12–12

17. perc: Mahé majdnem labdát szerez, de kipattan róla az oldalvonalon túlra. Zarabec becselezte magát, majd kilőtte a jobb alsót. 11–12

16. perc: Jó a húzás a jobb szélre, Marguc beugrik, és átejti a kapust (11–10). Rohan a Kiel, Horák pedig gólt szerez (11–11). Lauge betörése után Sagosent állítják ki két percre. Jahja nem találja el a kaput, nem kap fújást, pedig úgy tűnt, Wiencek a hatoson belül védekezett.

15. perc: Weinhold kap jó zárást, majd a kapuba bombázza a labdát. 10–10

14. perc: Ekberg ló gólt (9–8), majdQuenstedt véd, Ekberg pedig újra beköszön (9–9). Nem sokáig marad döntetlen, a lemaradó Ekberg helyén beugrik Mahé, és gólt lő. 10–9

13. perc: Sagosen sáncolt lövése után Cupara nyomja a kapu fölé a labdát. Nenadics góllal büntet (9–7). Nilsson szerez labdát, Mahé indul, Quenstedt azonban véd.

12. perc: Wiencek lövése után a lécről a gólvonal mögé pattan a labda (7–7). Gyors veszprémi válasz, Jahja előtt megnyílik a fal, az egyiptomi bemegy, és gólt lő. 8–7

11. perc: Pekeler húzta meg Borozan kezét, két perc és hetes a Veszprémnek. Jahja érkezik, és a kapuba pattintja a labdát. 7–6

10. perc: Blagotinsek védekezik jól Pekeleren, majd Reinkind lő egy óriási gólt. 6–6

9. perc: Nenadics megtalálja Nilssont, aki befordul, majd gólt lő (6–5). Borozan kap egy sárgát színészkedésért.

8. perc: Reinkindet nem tudja megfogni Blagotinsek, a kapuba pattintja a labdát a norvég (5–5). Nilsson elesik, nem fújnak szabálytalanságot. A svéd ráadásul lent is marad a földön, Borozan azonban visszaszerzi a labdát.

7. perc: Nenadics talpról,Quenstedt lábai között lő a kapuba. 5–4

6. perc: Jó passzt kap a befutó Ekberg, majd góllal fejezi be a ziccert. 4–4

5. perc: Cupara védi Reinkind lövését, majd Jahja lövése után Pekeler kezéről megy a kapu mellé a labda. Nenadics előkészítése jó, Borozan pedig gólt lő. 4–3

4. perc: Borozan pattintja a labdát a bal felső sarokba. 3–3

3. perc: Sagosen is góllal kezd (1–2), majd Nenadics bombázza a kapuba a labdát (2–2). Ez a bomba is a kapuban köt ki, Duvnjak eredményes. 2–3

2. perc: Jó a passz a szélre, Mahé pedig gólt lő. 1–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a veszprémiek támadhatnak először. Nincs gól, Nilssontól veszik el a labdát. Rohannak a németek, Pekeler pedig gólt lő. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–THW Kiel mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 9. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Veszprémnek különösen fontos lesz a szerdai, Kiel elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés. Egyrészt azért, mert magával szemben is bizonyítania kell, hogy a dán Aalborg elleni 32–30-as múlt heti hazai vereség tényleg csak kisiklás volt, csak egy kis folt az eddig egyébként szinte makulátlan szezonon.

„JÓ TESZT LESZ”

„A Kiel elleni legutóbbi két mérkőzés nagyon nehéz volt, a nézők jó meccset láthattak. Nagyon rossz, hogy most nem játszhatunk a saját drukkereink előtt, de így is igyekszünk a legjobbat nyújtani. Nagyon fontos találkozó előtt állunk, amely a csoport második helyéről is dönthet” – mondta Manuel Strlek, a Veszprém balszélsője.

„A Kiel elleni meccs jó teszt lesz a kölni elődöntőre. Minél előrébb szeretnénk végezni a csoportunkban, így muszáj nyernünk. Legutóbb izgalmas találkozót láthattam a tévében, mert a vírus miatt kiestem. Remélem, a szurkolók most is jó mérkőzést követhetnek figyelemmel” – fogalmazott Kentin Mahé, a Veszprém irányítója.

„Ez lesz az utolsó közös találkozásunk a Bajnokok Ligája négyes döntője előtt, és nagyon szeretnénk olyan emlékeket hagyni magunkban, ami elég lehet Kölnre. Már az Aalborg ellen is megtapasztaltuk, milyen nehéz üres lelátók előtt játszani” – tekintett előre Székely Márton, a Veszprém kapusa.

Másrészt a német együttes igazi nagyágyúnak számít a sorozatban, így még értékesebb az ellene szerzett győzelem. A két csapat kinti meccse 31–31-es döntetlent hozott, ami magyar szempontból nem rossz eredmény, főleg, ha a bakonyiaknak sikerülne nyerni hazai pályán – ez esetben a Barca maradna az egyetlen érdemi ellenfele a B-csoportban. A katalánokkal ráadásul az első két helyért folytatódna a küzdelem a hajrában, ami garantálhatóan negyeddöntőt jelent.

„Nehéz mérkőzés lesz a szerdai, hiszen a Kiel a Barcától elszenvedett két vereség után érkezik hozzánk – mondta a Veszprém trénere, David Davis. – Mi is kikaptunk az Aalborgtól, de még mindig a csoport első helyéért harcolunk, ami azt is jelenti, hogy muszáj őket megvernünk itthon. Kielben közel jártunk hozzá, megvoltak a lehetőségeink, most le kell zárnunk a kört egy hazai győzelemmel, hogy újból érezzük az erőnket.”

A németországi találkozó bizonyította, hogy az évtizedes egyensúly helyreállt a két gárda között. Volt honnan, a Kieltől az előző idényben ugyanis elég nagy pofont kapott a Veszprém, amikor Filip Jícha csapata 37–31-re nyert a Veszprém Arénában. Akkor a nagy vetélytárs alaposan meglepte a hazaiakat nagy tempójával, a Harald Reinkind, Hendrik Pekeler és a jelenleg sérült Nikola Bilyk alkotta hármas 22 gólt szerzett.

2019. 09. 21.: Veszprém–Kiel 31–37

Jícha most is nagyon készül a Veszprémre, ám közben aktívan lobbizik azért is, hogy januárban ne rendezzenek Egyiptomban világbajnokságot. A cseh legenda szerint nem a helyszínnel van baj, a világjárvány közepette egy évvel el kellene halasztani a tornát. A THW holtversenyben vezeti a Bundesligát a Rhein-Neckar Löwennel, miközben a Barca mellett a francia Nantes-tól is meglehetősen simán kikapott a Bajnokok Ligájában, ahol jelenleg a negyedik.

Lelkileg azért is jönne jól a veszprémi siker, mert december 28-án, a kölni BL final four elődöntőjében újra találkoznak a felek, és nem mindegy, milyen száj­ízzel mennek oda. – VINCZE SZABOLCS