Ezt a 8 magyar népmesét minden gyereknek ismernie kellene: a jólelkű és tudatos életről szólnak

Ha a népmesék sokszor egy régi világ értékeit is közvetítik, de nagyon is sok köztük az aktuális.

Pozitív magyar népmesék
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magyar népmesék - és úgy általában a népmesék - nem mindig a makulátlan jellemről szólnak. Sokszor csalafintaság és komisz megoldások után jut el a főszereplő a boldog befejezésig.

Manapság már a mesék nemi szerepei is gyakran idejétmúltnak hatnak: a pozitív női szereplők ezekben többnyire szendeségükkel tűnnek ki, akiknek fő célja a házasság, míg a férfiak akkor is elnyerik jutalmukat, ha csalfán vagy restül viselkednek. Szerencsére számos olyan történet van, amiben a kedvesség, a leleményesség a fő erény, sőt olyan is akad, ahol a nők nem szépségükkel, hanem eszükkel győznek.

A legjobb népmesék gyerekeknek

Amikor a főszereplő szerencsét próbálni indul, bátorságáról tesz tanúbizonyságot, és a "jótett helyébe jót várj" szemlélete is csaknem mindegyik történetben megjelenik a magyar népmesék sajátos elemeként. A legértékesebb mesék a szorgalom, a kedvesség, a bizalom és a jóindulatú eszesség erényeit tanítják meg a kicsiknek.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

(Képek forrása: YouTube: Kecskemetfilm Kids; KEDD.)

Ezt is szeretjük