szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A korábbi olasz kormányfőt tizenegy napig ápolták kórházban.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Életem legnehezebb és legveszélyesebb próbatétele volt ez”

– mondta Silvio Berlusconi, a Hajrá, Olaszország párt elnöke a milánói San Raffaele kórház előtt adott rövid nyilatkozatában, amikor a koronavírus-fertőzés miatt szeptember 3. óta tartó kezelés után elhagyta a klinikát.

A politikus meghatódottan mondott köszönetet a kórház orvosainak, személyzetének és mindazoknak, akik jókívánságaikat küldték neki az utóbbi több mint tíz napban. Elmondta, hogy a vizsgálatok szerint rendkívül magas fertőzöttségi szinttel érkezett a kórházba, ahol egyebek mellett kétoldalú tüdőgyulladással kezelték.

A szeptember 29-én nyolcvannegyedik évét betöltő Berlusconi – aki háromszor volt miniszterelnök, jelenleg európai parlamenti képviselő – emlékeztetett, hogy Olaszországban a nyolcvan év feletti koronavírus-fertőzöttek nyolcvan százaléka elhunyt.

A járványhullámok miatt az országot nem állíthatjuk le ismét, mivel ez precedens nélküli gazdasági katasztrófához vezetne – jelentette ki a politikus, aki arra kért mindenkit, ne becsülje alá a koronavírus-fertőzés veszélyességét. Mindenkinek személyes felelősségétől is függ, mennyire kockáztatja saját és mások egészségét – magyarázta.

Berlusconi, aki még nehezen veszi a levegőt, a következő heteket a Milánóhoz közeli villájában tölti, ahol további teszteket végeznek rajta állapota ellenőrzésére.

A politikus valószínűleg augusztusban Szardínia szigetén fertőződött meg a koronavírussal; két lánya, egyik fia és az élettársa is megbetegedett. 

Berlusconi korábban ennél óvatosabb volt: márciusban, a járvány olaszországi berobbanása előtt 30 éves barátnőjével lánya dél-franciaországi kastélyába menekültek.