Ki ne dobd a használt teafiltert - Megköszöni a kerted, ha így használod

A teafilter öt hasznos felhasználási módját mutatjuk meg.

Teafilter használata kertben
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A kuka helyett a kertben is hasznosíthatod a használt teafiltert vagy teafüvet, mivel hasznos tápanyag lehet a növények számára, és akár a kártevők ellen is megvédi őket. 

5 dolog, amire a teafiltert használhatod a kertben

A teafilter nem csak finom italt szolgáltat, de használat után még számos hasznát veheted a koszos üveg megtisztításától egészen a bőröd ápolásáig. De az új trend szerint remek szolgálatot tehet a kertben is, amivel a háztartásban keletkező hulladék mennyiségét is csökkentheted. Az alábbiakban szakértők tippjeit olvashatod, amit az Ideal Home magazinnal osztottak meg. 

Komposztálás

A kávézacchoz hasonlóan a teafiltert is nyugodtan a komposzthoz adhatod, ami fel is gyorsítja a lebomlási folyamatot, csak arra figyelj, hogy a filter is lebomló legyen. Ha nem az, csak bontsd ki a filtert, és öntsd az elázott teafüvet a komposztba. Különösen hasznos ez a felhasználási mód nagyobb családok vagy irodák esetén, ahol napi szinten sok filtert használtok el. 

teafilter komposzt
Fotó: Christian Dahlhaus / Getty Images Hungary

Gyomok ellen

A használt teafilterek sikeresen megakadályozzák a gyomok növekedését is, csak helyezd őket arra a helyre, ahol szeretnéd elkerülni a gaz megjelenését. Ha már jelen vannak, ecet és citromlé hozzáadásával készíthetsz a teából természetes gyomirtó szert is.

Ültetésnél is segít

Ha épp most szeretnéd elültetni a magokat a kertben, tedd őket egy nedves teafilterbe, helyezd meleg, napos helyre, és hagyd őket ott nőni. Remek lebomló közeg lesz a filterből a csíráztatás során. Ezt a módszert használhatod a fűmagok esetén, amik így a helyükön maradnak, míg ha földbe ülteted őket, ez nem mindig teljesül. Ilyenkor viszont mindenképp lebomló, műanyagmentes filterbe ültesd a magokat. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Természetes trágya

Számos kertész esküszik a konyhai hulladékból készített trágyára, amibe a teafilter is beletartozik. A tealeveleket add a komposzthoz, vagy keverd el a földdel, miután kibontottad a filtert. Sőt, akár folyékony trágyát is készíthetsz belőle, ha a használt teafiltert több napig vízben áztatod, és az így kapott folyadékot alkalmazod a kertben. 

Növényvédő szer

A teafilterből és tealevelekből növényvédő szert is készíthetsz, igaz, ez a felhasználási mód több próbát is kíván. Megpróbálhatod a tealeveleket a földbe vagy az ültetett növények mellé szórni, amik így megakadályozzák a csigák és más kártevők bejutását. De használhatod magát a teafiltert is úgy, hogy az érzékeny növények köré teszed. 

A legjobb, ha savat szerető növények, mint például a rózsák és harasztok mellett használod a filtereket a teában lévő csersav miatt, ami növeli a föld savtartalmát is. A filter lebomlása során pedig nitrogén szabadul fel, ami szintén fontos tápanyag a növények számára.

Emiatt szaporodhat el a moha a gyepen: szakértő mondta el, hogyan lehet eltávolítani

Még a legápoltabb gyepen is megjelenhet a moha, amit a következő módon tudsz eltávolítani.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük